Klub Krystal vystavuje v klatovském muzeu

  Pátek 5.9.2014

Naše výstava má název „Smutek + radost = naše tvořivost“. Probíhá v době od 17.září do 21. listopadu v přednáškovém sále muzea.

Už název výstavy mnohé napovídá. Duševně nemocní jsou lidé velmi citliví a potřebují také někam patřit, nějak se seberealizovat a zmírnit společenská stigmata tzv. zdravých lidí. Scházíme se každé úterý v příjemném prostředí klubovny Centra Klíč, prožíváme spolu radost a snažíme se svými činnostmi zapomenout na nemoc. Členové Klubu Krystal si vyměňují svoje zkušenosti a vzájemně se podporují ve svých aktivitách. Jde nám o to, abychom poznali sami sebe i ve své nemoci, přemýšleli o ní a zjistili svoje možnosti právě v naší tvořivosti. A tak malujeme, vyšíváme, paličkujeme, fotíme, píšeme autorskou poezii, aranžujeme, vyrábíme různé korálky a stromečky z korálků. V kolektivu vytváříme společně s profesionální lektorkou různé dárky např. z papíru, z květináčů, ze sádry, z bavlnek apod. Zejména tvoření v kolektivu nás velmi motivuje a přináší radost.

Zveme proto širokou veřejnost na tuto výstavu. Vernisáž výstavy proběhne 17.září v 16 hod v přednáškovém sále Muzea Klatovy. Zahájí ji členové Klubu Krystal svoji recitací a hrou na klavír a klávesy.

Sdílet

Autor:  Rudolf Lang

VYHLEDÁVÁNÍ

KLATOVAN na sociálních sítích

FACEBOOK

YOUTUBE

Kontakty na redakci

608 950 660

redakce@klatovan.cz

tajenka@klatovan.cz