Klatovská Superstar!

  Středa 30.3.2011

Březnový Klatovan je plný jara. Události března dokázali šokovat celý svět. Mám na mysli Japonsko a otřesné následky zemětřesení a následných vln tsunami. Naštěstí region Klatovska nezkouší a netíží ho žádná katastrofa a můžeme se těšit z nastupujícího jara.

Z obsahu vybíráme:
  • Klatovská Superstar! - strana 8-10
  • 46. Mogul Rallye Šumava Klatovy - strana 6
  • 1. originální latinskoamerický ples v Plzni - strana 10
  • Fanklub HC Klatovy závěr sezóny - strana 16

Tak už je cítit ve vzduchu jaro. To je asi pro většinu z nás to nejdůležitější co se kolem nás děje. Sluníčko, i když zatím občas, nám začíná dodávat energii a přiznejme si, vše je najednou hezčí a radostnější, když paprsky pohladí naši tvář.

Po vyděračském boji odborářů našich „státních“ lékařů za zvýšení svých „nízkých“ platů se ozývali i jiné obory. Účastnili jsme se diskusí ve svém okolí o reformách. Nyní nás obklopilo Sčítání obyvatelstva. Nebýt problémů s distribucí formulářů, možná bychom ani nevěděli, že nás někdo měl shánět a sečíst. Zaujal mne však titulek „Pomoc Romům při sčítání na Ostravsku vázne.“ Nejenže sčítání poukazuje, dle mého názoru, na nesmyslné plýtvání peněz nás všech pracujících poplatníků daní, ale i na opětovné tzv. pozitivní diskriminování již tak dost protěžovaného etnika, které se dokonce projevuje i při vyplňování dotazníků. Neslyšel jsem nikde o slovenském, vietnamském, polském, atd. poradci. Všichni bychom měli zpozornět a začít odmítat podobné věci, které má na svědomí obdobně zbytečná agenda, jako je sčítání, a to různé „Kocábovské“ iniciativy, instituce a úřady. Měli bychom žádat napravení pokřiveného prostoru, označovaného Ústavou jako prostor, kde jsou si všichni rovni nejen před zákonem.

Všechno toto dění však zastínilo otřesné zemětřesení v Japonsku. Sledování záběrů výsledku ničivé síly přírody, nenechalo nikoho bez pohnutí. Věřím, že Japonsko vše zvládne daleko lépe, než my v Evropě a doufám, že právě my v Evropě nepodlehneme radioaktivní panice a uvědomíme si, že bez energie z jádra se zatím neobejdeme ani my, ani lanovky v rakouských Alpách.

Pod úvodníkem pro odlehčení naleznete reprodukci článku z předválečných Klatovských listů. Po přečtení se možná pousmějete nad časovou paraelou a opět nám připomene, že některé věci se opakují a všechno to stěžování si na život a špatné podmínky, tu již bylo a netrápí jenom nás. Trápilo a obklopovalo všechny generace stejně tak, jako tomu je dnes. Vždyť i ten železničář a učitel v roce 1939 měl starosti jako my, ale stejně tak zajisté i v těch pohnutých dobách, netuše ani katastrofy, která potom přišla, prožívali krásná jara a těšily se na stejné „obyčejné“ starosti a radosti běžných dnů.

Nenechme si proto kazit jaro a berme i ty důležité věci jen jako součást života, který je třeba prožít naplno a nepoddávejme se tak snadno „tragickým“ zpravodajstvím a děním okolo nás. Pojďme si užít duben, který zakončí Velikonoce, na které se zajisté těšíte a možná obdobně jako já budete plést pomlázku, abychom ta naše děvčata na jaře „pomladili“ a předali jim pomocí jarních proutků energii. (Budete-li plést vlastní pomlázky, zašlete nám foto Vašich výtvorů.)

Těším se i na jiné radosti, které jaro přináší, například „zkracování“ a přeji Vám krásné jarní dny.

VYHLEDÁVÁNÍ

KLATOVAN na sociálních sítích

FACEBOOK

YOUTUBE

Kontakty na redakci

608 950 660

redakce@klatovan.cz

tajenka@klatovan.cz