Mumie se vrátí

  Pondělí 28.2.2011

Únorový Klatovan vyšel na přelomu února a března. Krátký měsíc utekl doslova jako voda.

Z obsahu vybíráme:
  • Mumie se vrátí - strana 8-10
  • Luby v dalších stoletích - strana 6
  • Valná hromada odboru přátel SLAVIA Klatovy - strana 16

Možná se Vám bude únorové číslo Klatovanu zdát již podle titulní stránky a tématům trochu morbidní. Události v únoru však samy přinesly daná témata a mne „vyprovokovaly“ ke komentáři.
Přijel jsem z pracovní cesty do Plzně a při projíždění Plánickou ulicí mne „upoutaly“ panely před obchodní akademií. Hned jsem si vybavil oč jde a vzpomněl na článek na internetu o konfliktech na této „výstavě“ a nutilo mne to zastavit. Otřesné panely ohradily
celou „ekonomku“ a vystavovaly se na obdiv přímo do oken prvních ročníků ZŠ Plánická. Děti, které sotva byly vidět za aktovkou, stály a šokované hleděly na morbidní panely zobrazující věci, o kterých se ještě ani neučily, natož aby chápaly smysl protestu. Žijeme sice ve dvacátém prvém století, užíváme si 20 let svobody a demokracie a já tyto hodnoty osobně velmi ctím. Ale jistá organizace nahlásila konání demonstrace „Stop genocidě“ a Město Klatovy v takovém případě bere oznámení pouze na vědomí. Nejenom mne však forma a obsah vedly k tomu, že po neúspěchu domluvit se s organizátory akce, vlastně hlídači panelů, aby akci ukončili, jsem ohlásil na Policii ČR podezření na páchání trestného činu ohrožování mravní výchovy mládeže. Asi nejvíce mne nadzvedl postoj mladíka z pořadatelské dvojice, který tvrdil, že akci pořádá agentura, tedy právnická osoba a tudíž on, který tam prezentuje to a to a rozdává osobně morbidní materiály dětem, nemůže být ani podezřelý z páchání byť jen přestupku. Schován za papír, že je brigádník si snad myslel, že může vše.
Přeji Vám, milí čtenáři, hezký přelom února a března při čtení Klatovanu a luštění populární soutěžní křížovky. A našim dětem a studentům krásné a klidné jarní prázdniny.

VYHLEDÁVÁNÍ

KLATOVAN na sociálních sítích

FACEBOOK

YOUTUBE

Kontakty na redakci

608 950 660

redakce@klatovan.cz

tajenka@klatovan.cz