Pech měl pech

  Středa 29.4.2015

50. Rallye Šumava Klatovy a 24. Historic Vltava Rallye znají vítěze - strana 7

Z obsahu vybíráme:
  • Úspěchy klatovského tance - strana 2
  • Klatovští závodníci s RC modely - strana 4
  • Klatovské nádraží - 70. výročí bombardování klatovského nádraží - strana 12

 

Vážení čtenáři,

setkáváme se nad jarním číslem Klatovanu, které Vám přináší ohlédnutí za obdobím odchodu zimy a příchodu jara. Období bylo doslova nabité událostmi a akcemi. Poslední záchvěvy zimy vystřídalo aprílové počasí a nyní se nám již připomíná naplno svou silou jarní sluníčko. I dny plynou střídavě jak ty změny počasí. Den nabitý sportovní akcí, střídá den volna a oddychu. Hezké počasí láká k cestování, pošmourné počasí nám umožní zavzpomínat či rekapitulovat.

Neměli bychom si však krásné jarní dny pokazit handrkováním a politikařením, jak oslavit významné výročí konce Druhé světové války. Vzpomeňme všechny hrdiny a padlé na všech frontách, kteří bojovali proti nacistickému Německu a osvobodili i naši zem od nesvobody a utrpení. To jak se naše zem ubírala v dalších letech nemůže a nesmí ovlivnit naše vzpomínání a úctu k obrovským obětem, které vedly k našemu mírovému žití v současnosti.

Alarmující by pro nás mělo býti, jak snadno považujeme mír za samozřejmost. Dnešní dny ukazují, jak strašně křehká je hranice mezi mírem a válkou. Nenechejme se vtáhnout kýmkoliv do válečných tažení, braňme naše národní zájmy a mír v našem teritoriu.

Myslím, že nám hrozí plíživě daleko reálnější nebezpečí, a to obrana těchto našich hodnot před nekontrolovatelnými nájezdy imigrantů z převážně muslimských zemí. O to horší je přihlížení nečinnosti našich vládních představitelů a celé EU a otřesným rozhodnutím o přerozdělování tzv. uprchlíků do členských států EU. Podívejme se do okolních zemí, jak rychle se k nám blíží stále častější zprávy o tzv. mladících při nepokojích v ulicích. Nedělejme stejné chyby jako země na jihu či severu, nebo stále více svazující byrokracie Evropské unie. Poučme se a braňme se včas.

Rudolf Lang - editor

VYHLEDÁVÁNÍ

KLATOVAN na sociálních sítích

FACEBOOK

YOUTUBE

Kontakty na redakci

608 950 660

redakce@klatovan.cz

tajenka@klatovan.cz